Wdrożenia
W ramach projektu badawczego wdrożono i przetestowano system sterowania prognozowego ogrzewaniem forHEAT w 4 budynkach użyteczności publicznej oraz 9 budynkach mieszkalnych wielorodzinnych w województwie lubelskim. Zdjęcia przykładowych budynków zamieszczono poniżej.
UWAGA:
Od
czasu zakończenia projektu badawczego zrealizowanych jest szereg
wdrożeń w budynkach wielorodzinnych, użyteczności publicznej oraz
zamieszkania zbiorowego.
Informacje o wdrożeniach w woj. lubelskim
W celu określenia stopnia zmniejszenia zużycia ciepła dostarczanego do istniejących obiektów na cele ogrzewcze (uzyskanego dzięki zainstalowaniu proponowanego systemu sterowania dostawą ciepła) porównano skorygowane (sprowadzone do standardowego sezonu ogrzewczego) zużycie ciepła z 9 (dla budynków użyteczności publicznej) czy też 3 (dla budynków mieszkalnych wielorodzinnych) sezonów ogrzewczych przed zainstalowaniem (stan początkowy) proponowanego systemu sterowania oraz z jednego sezonu ogrzewczego (sezon ogrzewczy 2021/2022) po jego zainstalowaniu w danym obiekcie (stan końcowy).
Na tej podstawie określono oszczędności zużycia ciepła, które osiągnięto stosując sterowanie prognozowe forHEAT dostawą ciepła na potrzeby ogrzewania. Oszczędności w analizowanych budynkach użyteczności publicznej były na poziomie od 8,3% do 13,7%, a w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych od 10,5% do 18,9%.
Dlatego też zastosowanie systemu forHEAT jest ciekawym i prostym w zastosowaniu rozwiązaniem w szczególności dla budynków istniejących, które generuje oszczędności zużycia ciepła i pozwala na zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych w okresie około jednego sezonu ogrzewczego.


Potrzebujesz wdrożyć skuteczne rozwiązanie, wymiernie oszczędzające energię?
Zainteresowało Cię innowacyjne podejście forHeat?
Skontaktuj się z nami, odpowiemy na pytania i przygotujemy ofertę…